Kadripäev

PÕLLI KÜLA KADRIPÄEV

Põlli küla KADRIPÄEV

Talgud Põlli külas

Kuigi selleaastane üleriigiline "Teeme ära" talgupäev toimub 7.mail, siis eelneval suhtlemisel külaelanikega, sobis Põlli külale talgute pidamiseks 30.aprill. Ilm oli väga suurepärane, mis nähtavasti tõi ka hulgaliselt talgulisi kohale. Planeeritud töödest sai korrastatud:

  • lipuplatsi,
  • linnuse ohvrikivi ja teadetetahvli ümbrus,
  • puhastatud ja värvitud valla teadetetahvli katus,  naabrivalve märkide heakord,
  • koristatud teede äärtest pakenditaarat ja vanarauda,
  • paigaldatud tuletõrje veevõtukoha aiavärav,
  • keedetud potitäis maitsvat talgusuppi. 

Tänu 26-le kokku tulnud inimesele(eelmisel aastal 13 inimest) sai lisatööna korrastatud Põlli tammede ümbrus, mida hulga aastaid tehtud pole. Ühise supisöömise käigus sai ka arendatud mõttetalguid küla teemadel. 


Suur tänu Sirgu, Lepiku, Varbola, Loigu, Paju, Oruniidu, Sirgu-Veski, Tammiku, Koolma, Päri, Põlli mõisa talude inimeste ning Niina Vassiljeva ja Andres Välja panusele. Külatalguid võib ka pidada mitte "Teeme ära" raames, kuid "Teeme ära" korraldustoimkonna poolt saadetav talgujuhi stardipakett on minu meelest suureks abiks talgute korraldamisel.

Pakett sisaldab näiteks: töökindad, prügikotid, väike esmaabipakk, juhendid erinevateks olukordadeks, pakk marjateed, meeleheaks veidike komme, ning väikesi meeneid ja soodustusi, millest me kõik osa saime. Järgmise aasta 2017 talgupäevaks on minul mõte talguid külas veelgi laiendada, et kaasata rohkem talusid ja peresid "oma huvidest" lähtuvalt, näiteks koristada oma talu, suvila või kinnistu piires riigi ja valla teeäärtest prügi, kaasates sinna ka valda, kes eelarvest korraldaks sel päeval prügiveo.

Aastal 2018, mil Eesti Vabariik saab 100, siis peaksime talgute korras vaatama ehk veelgi rohkem oma kinnistute heakorda. Head mõtted järgnevateks aastateks ja talgukätt vajavatest kohtadest on teretulnud.

Lugupidamisega talgujuht
Mati  

Põlli küla külapäev: SELJA FOLK

Talgud 2016

PÕLLI KÜLA HEAKORRATALGUD 2016 

30. aprill kell 10.00

Talgutööd: 
Lipu-, mälestuskivi- ja Laidoneri tamme platsi haljastus ja võsast puhastamine, eeltööd kiviaia taastamiseks, naabrivalve märkide hooldus, tuletõrje veevõtukoha heakord, ohvrikivi ja infotahvlite ümbruse korrastamine, teeäärte koristus Kaasa võtta: Võsalõikaja, mootorsaed,tööriistad:rehad ,labidad jne ., prügikotid ja töökaitsevahendid.

Vaata kuulutust suuremalt SIIT

Üldkoosolek

Kontakt

www.pollikyla.ee